İnönü Cad. No:24/14 Maltepe - İstanbul
Ürün Kategorileri
Marka Kategorileri
Önemli Bölümler

PERDE AKSESUARLARI ÇEŞİTLERİ

perde aksesuarları ve fiyatları

Yaşadığımız mekânları dekore ederken mutlaka uyum ve ahenk sağlamak için çeşitli aksesuarlar kullanılır. Mobilyalar için küçük vazolar, kırlentler ve sehpalar yapılabilir. Bazen o ayrıntılar eklenmezse sanki eksikler varmış hissi uyandırabilir. Kısacası küçük dokunuşlar büyük değişiklikler yaratabilir. Perde aksesuarları da bu amaçla üretilmiş ve satışa sunulmuştur. Drape modellerine güzel saçaklar eklenirse çok şık sonuçlar elde edilebilir. Yine pano fonlara uyumlu tonlarda braçol, renso gibi perde aksesuarları mutlaka kullanılmalıdır.

HANGİ MALZEMELERDEN YAPILIR

Çok farklı değişik aksesuar çeşitleri ve modelleri vardır. Hepsinin kullanım alanları farklıdır. Kumaşa dikilecek olanlar genelde ipten kordon gibi işlenmiştir. Sarkıt veya tek ucuna olanlar boncuk dizilerek yapılır. Son yıllarda yapılan perde genellikle boncuk ağırlıklıdır. Kordonlu ip veya çelik tel üzerine önceden belirlenen renk ve modeller farklı ölçüdeki boncukların dizilmesiyle oluşturulur. Kullanılan malzeme doğal taş, plastik yada akriliklerden yapılır. Bu modelleri en çok katlamalı tüllerin eteklerine dikildiğinde şık dururlar. Uygulanacak ürünler koteksle dikilirse yıkandığında çıkarılabilir.

AKSESUAR FİYATLARI NASIL BELİRLENİR

Fiyatları şu kadardır demek biraz zor. Çünkü değişik model, materyaller ile malzemeler kullanılır. Her modelde harcanan malzeme az çok gidebilir ve hepsinin birim fiyatları faklıdır. Ama şöyle denebilir; renso çeşitleri 3, braçol 5, sarkıtlar 10, taşlı seçenekleri ise 5 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulmakta ve yükselerek devam etmektedir. Perde aksesuarları camlarımızın ve tüllerimizin olmazsa olmaz dekorasyon öğelerinin başında gelmektedir.

TEL: 0 216 371 06 05
 

Diğer Perde Modellerimiz