İnönü Cad. No:24/14 Maltepe - İstanbul
Ürün Kategorileri
Marka Kategorileri
Önemli Bölümler

PERDE ÇEŞİTLERİ

perde çeşitleri tül

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE PERDE ÇEŞİTLERİ

 İlk başlarda sadece örtünme yâda mahremiyeti korunmak için uygulanmıştır. Tek seçenekli yıllardan sonsuz çeşitleri kadar uzanan uzun bir yol almıştır. Dekorasyon ile mimari anlayışının değişmesiyle perdenin çeşitleri çoğalmıştır. Artık kendi sektörünü yaratmış büyük endüstri haline gelmiştir.

 TÜL PERDELER NASIL ÇEŞİTLENİR

 Perdeler dokuma, zemin, duruş ve modeli belirler. Klasik çeşitleri biz pileli ürünler diyoruz. Genelde brodeli ve jakar dokumalardan oluşur. Diğer bir husus ise model göz önünde bulundurularak üretilmiş çeşitlerdir. Bunlar katlama, Japon, balon vb desenler ve dokuma teknikleriyle üretilirler. Her perde tüm modellerde uygulanamaz. Eğer yapılırsa çok kötü sonuçlar ortaya çıkar.

 Bilinen çeşitleri ise düz, krinkıl, jakar, ip, kesme, grek, dantel sayılabilir. Kumaşlarında çok fazladır. İpek, tafta, şönil, şanzalize, soft, kadife, viskon, saten bunlardan bazılarıdır. Hangisini yaptıracağınıza karar verdikten sonra kumaş çeşitlerini seçmelisiniz.

 MODELE GÖRE PERDE FİYATLANDIRILMASI

Yukarıda söylediğim gibi her perde sizin modelinize uygun olmayabilir. Örneğin organzeden yapılacak tül hiçbir zaman muntazam durmaz. Çünkü hafif ve uçuşan ürünlerdir. Ama muntazam duruş dantellerde alınır. Öte yandan eğer mekanizmalı yaptıracaksanız organze çeşitleri tam size göredir. Kısacası perdelerde model seçerler. Hangi kumaş çeşidinin sizin seçtiğinize uygun olduğunu öğrenmek için işinde uzman arkadaşlarımızdan yardım isteyebilirsiniz.

 NASIL YIKANMASI GEREKİR.

 Genellikle çoğu 30 derecede makinede yıkanabilir. Bunları kurutma yapmadan nemli olarak çıkarıp hemen asmak gerekir. Böylece ütü yapmanıza gerek kalmayacaktır. Diğer taraftan elde yıkanması yahut kuru temizleme yapılması gereken ürünlerde vardır. Nasıl yıkayacağınızı alım yaptığınız mağazadan nasıl temizlenmesi gerektiğini mutlaka sorunuz. Sitemizde perde çeşitlerini ayrıntılı olarak inceleyin.

Diğer Perde Modellerimiz