İnönü Cad. No:24/14 Maltepe - İstanbul
Ürün Kategorileri
Marka Kategorileri
Önemli Bölümler

güneşlik saten ve stor perdeler

Güneşlik Perde Çeşitleri

İlk çıktığı dönemlerde güneşten korunmak ve içerinin dışarıdan görünmesini engellemek için kullanılırdı. Günümüzde güneşlik perde tülün altına yapılır. Tüller kadar o da artık camlarımızın vazgeçilmezidir. Evimizdeki halı, zemin döşemesi, mobilya ve diğer malzemeleri güneşten korunak için de kullanılır. Çok farklı model ve kumaş çeşitlerini bulmak mümkündür. Klasik modeller için genelde kumaş ve saten kullanılırken, mekanizmalı ürünlere stor şeklinde tercih edilir. Stor modellerinin elle yada uzaktan kumanda ile hareket eden çeşitlerini bulmak bile mümkündür.

Stor Güneşlik Perde

Adından da anlaşacağı üzere stor çeşitlerinden yapılan güneşlik perde modelleridir. Mekanizma ile birlikte hareket kabiliyeti sağlanır. Çalışma şekli aşağı yukarı zincir yada yay sayesinde sağlanır. Tüm ana ve ara renklerini bulmak mümkündür. Genelde yapılan tül ve kumaş ile uygun yada kombin edilebilir tonlar tercih edilir. Fiyatları satenlere göre biraz daha pahalıdır. Metre kare birim fiyatı üzerinden satılmaktadır. Piyasada 12 liradan başlayıp 50 liraya kadar çıkan stor modelleri bulunabilir. Kullanılan mekanizma kalitesi, kumaş ömrü, kalınlık ve montaj kalitesi belirleyici kalemlerin başında sayılabilir. Ama yer kaplamaması seçilmesinde en büyük etkendir.

Saten Güneşlik Perde

Saten kumaşlarda yapıldığı için adını bundan almıştır. En pratik ve kullanışlı çeşitlerin başında gelir. Tüm renklerini bulmak mümkündür. Ama en çok beyaz, krem ve ekru renkleri kullanılır. Saten güneşlik perde modellerinizi evde makinenizde yıkayabilirsiniz. Bu yönü en çok satın alınma sebebidir. Ütü istemeyen bir kumaş tercih edilirse rahat edilir. Fiyatları da diğer tüm çeşitlere oranla daha ucuzdur. Metre birim fiyatı 5 ile 15 lira arasında değişmektedir. İnce ve kalın olması, kırışmaması ve dikiş kalitesi belirleyici unsurların başında gelir.

GÜNEŞLİK PERDE

Diğer Perde Modellerimiz