İnönü Cad. No:24/14 Maltepe - İstanbul
Ürün Kategorileri
Marka Kategorileri
Önemli Bölümler

STOR PERDE ÇEŞİTLERİ

 Stor perde çeşitleri.

Stor perde çeşitleri, kullanılacak mekanizma, kumaş ve aksesuarlara göre çeşitlenir. Bunlar düz, desenli, dantelli, dilimli, işlemeli, simli, karartma, polyester vb olarak sıralanabilir. Tabi bu saydıklarımız kumaş cinsinden çeşitleridir. Hepsinin birbirinden değişik hammaddeleri vardır. Duruşları bakımından da benzerlik göstermezler. En kullanışlı olanı ve sıklıkla genelde düz polyesterden yapılanlardır. Temizliğinin kolay olması, her ürünle kolaylıkla kombine edilmesi ve fiyatlarının uygunluğu bunda en büyük etkendir.

Farklı yer ve mekânda farklı modeller kullanılır. Düzler evlerde güneşlik yerine tüllerin altına tercih edilirken. Desenlileri odalarda tek başına kullanılmaktadır. Dantelli ve işlemeliler mutfaklarda daha iyi sonuçlar verir. Polyester stor perde çeşitleri ise daha çok ofis, büro ve iş yerlerinde kullanılır. Buralara dilimsiz krem, ekru, gri ve bunların tonları seçilmelidir. Tabi ofis dekorasyonu göz önünde bulundurularak renk seçimi yapılır. Tüm detaylar mobilya, zemin, duvar rengi gibi materyaller düşünüldükten sonra perdelerin seçimi yapılır.

MEKANİK AKSAM FARKINDAN DOĞAN SEÇENEKLER NELERDİR

Bir de mekanizma çeşitleri ile sıralanabilen stor perdeler vardır. Zincirli, motorlu, yaylı, kasalı ve katlamalı seçenekleri mevcuttur. Standart kasalı ve zincirli modelleri kullanılmaktadır. Yaylı olanlar kullanım ömrünün kısa olması hesabiyle çok tercih edilmemektedir. Zincir mekanik aksamlı ürünler kolay ve uzun yıllar kullanılabilmektedir. Motorlu stor perde çeşitleri pratik çözümler olarak karşımıza çıkar. Uzaktan kumandalı yapılırsa çok rahat edeceğiniz bir üründür. Bu modelde dikkat edilecek husus motor marka ve kalitesidir. Uzakdoğu’dan ithal edilenler genelde iyi sonuçlar vermez. 

BİLGİ HATTI: 0216 371 06 05

 

Diğer Perde Modellerimiz